1ªJORNADA

LIGA IBERDROLA DE CLUBES D.H. MUJERES A.L. (Andújar, 24/04/2021)

BANDERA C.V. WEB Aquest dissabte a partir de les 15.00 hores, se celebra la primera jornada de Lliga Iberdrola de Clubs de Divisió d’Honor en la pista d’atletisme del Poliesportiu Municipal de la Joventut de la localitat de Jaén d’Andújar.
El València Club Atletisme tindrà com a rivals a les amfitriones de l’Unicaja Jaén Paraíso interior, les malaguenyes del Trops-Cueva de Nerja i a les castellà-lleoneses del CA Valladolid-U.Va. Aquesta primera jornada eliminatòria, juntament amb les altres tres que se celebren aquest mateix dia, serviran per a conformar la segona jornada eliminatòria que es disputarà el pròxim 15 de maig.
L’expedició de l’equip de la capital del Túria estarà liderada pel president de l’entitat esportiva, Rafael Blanquer Alcantud i pel director tècnic, Rafael Blanquer Ángel. Com és habitual en els últims anys, el València Club Atletisme posarà en lliça un equip amb 12 canteranas, incidint en la política que està duent a terme la seua Fundació de potenciar les seues categories menors al màxim.

 

EQUIP VALENCIA CLUB ATLETISMO

PROVA

ATLETA

100M.L.

Mª Isabel Pérez Rodríguez
Oliva Fotopoulou

200M.L.

Lucía Vaquero Cánovas
Carmen Marco Mora

400M.L.

Laura Bueno Fernández
Carmen Sánchez Silva

800M.L.

Solange A. Pereira da Ponte
Lucía Sillas González

1500M.L.

María González Cuevas
Elia Saura Ptegnief

3000M.L.

Isabel Barreiro García
Rosalía Tárraga Sánchez

100M.V.

Paula Blanquer Iglesias
Laura Mora Mañes

400M.V.

Havana Allistone Greaves
Nora Suarez Marco

3000M.OBS

Lidia Campo Sastre
Maite González Zabalza

ALTURA

Carmen Marín Peiró
María Tortajada Ruiz

LONGITUD

Evelyn Yankey Awotwi
Filippa Fotopoulou

TRIPLE

Jennifer Yankey Awotwi
Filippa Fotopoulou

PÉRTIGA

Malen Ruiz de Azua Larrinaga
Alicia Jaut Romero

PESO

Natalia Sainz Hurtado
Úrsula Ruiz Pérez

DISCO

Natalia Sainz Hurtado
Sandra Ferriz Simarro

JABALINA

Paula Rodríguez Sanz
Sandra Ferriz Simarro

MARTILLO

Berta Castells Franco
Irene Gómez Costas

Marcha

María Pérez García
Laura Ríos Valle

4×100

Evelyn Yankey Awotwi
Oliva Fotopoulou
Carmen Marco Mora
Mª Isabel Pérez Rodríguez

4×400

Carmen Sánchez Silva
Havana Allistone Greaves
Laura Bueno Fernández
Andrea de la Rosa Reyes

 

HORARI DE PROVES

HORARIO PRUEBAS

 

BANDERA ESPAÑA.WEB Listas para disputar la Primera Jornada de Liga D.H.

Este sábado a partir de las 15:00 horas, se celebra la primera jornada de Liga Iberdrola de Clubes de División de Honor en la pista de atletismo del Polideportivo Municipal de la Juventud de la localidad jienense de Andújar.

El Valencia Club Atletismo tendrá como rivales a las anfitrionas del Unicaja Jaén Paraíso interior, las malacitanas del Trops-Cueva de Nerja y a las castellano-leonesas del CA Valladolid-U.Va. Esta primera jornada eliminatoria, junto con las otras tres que se celebran este mismo día, servirán para conformar la segunda jornada eliminatoria que se disputará el próximo 15 de mayo.

La expedición del equipo de la capital del Turia estará liderada por el presidente de la entidad deportiva, Rafael Blanquer Alcantud y por el director técnico, Rafael Blanquer Ángel. Como viene siendo habitual en los últimos años, el Valencia Club Atletismo pondrá en liza un equipo con 12 canteranas, incidiendo en la política que está llevando a cabo su Fundación de potenciar sus categorías menores al máximo.

Hacer Comentario

Su dirección de correo electrónico no será publicada.

Este sitio está protegido por reCAPTCHA y se aplican la política de privacidad y los términos de servicio de Google.