1ªJORNADA

LIGA IBERDROLA DE CLUBES D.H. MUJERES A.L. (Andújar, 30/04/2022)

-Filippa Fotopoulou se hizo con el galardón a la Atleta Más Valorada de la Competición, gracias a su victoria en Longitud y su segundo puesto en 100 m.l.

-María Pérez García, RECORD DE ESPAÑA de 5.000 m. Marcha con 20:28.17

BANDERA C.V. WEB Aquest dissabte, el Poliesportiu Municipal d’Andújar ha sigut l’escenari on el València Club atletisme ha donat mostres del seu potencial en aquesta primera jornada de Lliga Iberdrola de Clubs de Divisió d’Honor.
El Club valencià va véncer i va convéncer, dominant de principi a fi la competició amb un equip format per atletes consagrades i canteranas, que aconseguirien 18 victòries sobre 20 proves disputades, la qual cosa ha significat un total de 235 punts; 57 de diferència sobre l’Unicaja Jaén Paraíso Interior que serien segones amb 178 punts. Per part seua, les integrants del Trops-Cueva de Nerja aconseguirien la tercera plaça, gràcies als seus 144 punts, i les atletes de l’Atletismo Alcorcón amb 125 punts s’haurien de conformar amb la quarta i última plaça.
Tant les atletes més experimentades com les canteranas han format un magnífic tàndem, treballant molt seriosament i sense confiar-se per a aconseguir una contundent victòria final.
El pròxim 14 de maig caldrà confirmar el passe a la final amb la disputa de la segona jornada de lliga, però de moment, les atletes del Club capitanejat per Rafael Blanquer Alcantud i Rafael Blanquer Ángel han mostrat un excel·lent nivell.

CLASSIFICACIÓ FINAL PER EQUIPS

PUNTS

1.         Valencia Club Atletismo

235

2.         Unicaja Jaén Paraíso Interior

178

3.         Trops-Cueva de Nerja

144

4.         Atletismo Alcorcón

125

FILIPPA  RELEVO 4X100  RELEVO 4X400

RESULTATS ATLETES VALENCIA C.A.

PROVA ATLETA

MARCA

POSICIÓ

100M.L. Olivia Fotopoulou

11.52

Filippa Fotopoulou

11.77

200M.L. Andrea de la Rosa Reyes

25.90

Carmen Marco Mora

23.87

400M.L. Carmen Sánchez Silva

56.47

Elena Moreno Huerta

55.36

800M.L. Raquel Meaños Asensi

2:13.84

Andrea Moreno López de la Reina

2:15.76

1500M.L. Solange A. Pereira da Ponte

4:13.37

Rosalía Tárraga Sánchez

4:18.88

3000M.L. Beatriz Álvarez Díaz

9:35.96

Elia Saura Petegnief

9:28.57

100M.V. Paula Blanquer Iglesias

14.09

Carmen Sánchez Guerra

13.92

400m.v. Daniela Fra Palmer

59.98

Havana Allistone Greaves

1:03.10

3000M.OBS Maite González Zabalza

10:24.12

ALTURA Celia Rifaterra Placed

1,75

PÉRTIGA Malen Riuz de Azua Larrinaga

4,31

LONGITUD Evelyn Yankey Awotwi

5,98

Filippa Fotopoulou

6,61

TRIPLE Lucía Iranzo Abad

NP

-

María González Sanchís

12,80

PESO Úrsula Ruiz Pérez

15,59

Natalia Sáinz Hurtado

12,07

DISCO Daniela Fernández de Haro

35,45

Natalia Sáinz Hurtado

49,80

JABALINA Paula Rodríguez Sanz

46,67

Yulenmis Aguilar Martínez

60,96

MARTILLO Irene Gómez Costas

57,06

Berta Castells Franco

61,15

MARCHA María Pérez García

20:28.17

1ª  RE

Laura Ríos Valle

25:28.43

4 x 100 Paula Blanquer Iglesias

45.91

Olivia Fotopoulou
Carmen Marco Mora
Evelyn Yankey Awotwi
4 x 400 Havana Allistone Greaves

3:45.44

Daniela Fra Palmer
Carmen Sánchez Silva
Elena Moreno Huerta

RESULTATS OFICIALS COMPLETS

 

BANDERA ESPAÑA.WEB 18 victorias en la 1ª Jornada de Liga

Este sábado, el Polideportivo Municipal de Andújar ha sido el escenario donde el Valencia Club atletismo ha dado muestras de su potencial en esta primera jornada de Liga Iberdrola de Clubes de División de Honor.

El Club valenciano venció y convenció, dominando de principio a fin la competición con un equipo formado por atletas consagradas y canteranas, que lograrían 18 victorias sobre 20 pruebas disputadas, lo que ha significado un total de 235 puntos; 57 de diferencia sobre el Unicaja Jaén Paraíso Interior que serían segundas con 178 puntos. Por su parte, las integrantes del Trops-Cueva de Nerja conseguirían la tercera plaza, gracias a sus 144 puntos, y las atletas del Atletismo Alcorcón con 125 puntos se tendrían que conformar con la cuarta y última plaza.

Tanto las atletas más experimentadas como las canteranas han formado un magnífico tándem, trabajando muy seriamente y sin confiarse para lograr una contundente victoria final.

El próximo 14 de mayo habrá que refrendar el pase a la final con la disputa de la segunda jornada liguera, pero de momento, las atletas del Club capitaneado por Rafael Blanquer Alcantud y Rafael Blanquer Ángel han mostrado un excelente nivel.

Hacer Comentario

Su dirección de correo electrónico no será publicada.